Webrazzi Fintech 6 Aralık’ta “Fintech” sektörünü biraraya getiriyor

2017 yılı boyunca internet ve teknoloji alanında düzenlediği etkinlikleriyle adından söz ettiren teknoloji bloğu Webrazzi, 6 Aralık Çarşamba günü tüm finansal teknolojiler ekosistemini Webrazzi Fintech 2017’de bir araya getirecek.

6 Aralık Çarşamba günü gerçekleşecek olan Webrazzi Fintech 2017’de blockchain, kripto paralar, fintech girişimleri, sektörün önemli isimlerinden yeni lansmanlar, günümüz bankacılık dünyası ve öne çıkan fintech gelişmeleri gibi önemli konular ele alınacak. Webrazzi’nin bu yıl düzenleyeceği son etkinlik olan Webrazzi Fintech 2017, Point Hotel Barbaros’ta gerçekleşecek. 

Finansal hizmetlerin kolay ve daha hızlı verilmesi amacıyla oluşturulmuş bir yenilik olan Financial Technology, yani Fintech, mobil ve online’da oluşturulan finansal işlemleri birleştirip teknolojinin getirdiği pratik çözümlerden biri. Sektördeki son trendleri, Türkiye’deki kanunsal kısıt ve detayları, Fintech yatırımlarını ve Fintech’e dair neredeyse her şey sektör liderleriyle birlikte ele alınacak. 

Konferansta konuşmacı olarak yer alacak isimlerden bazıları şu şekilde: Botudio Kurucu ve CEO’su Ali Erhan Tamer, E-kira.net Kurucusu Berkay Yavuz, Türkiye İş Bankası Bireysel Bankacılık Pazarlama Müdürü Burak Sezercan, Bülent Tekmen, Kimlik Kurucu Ortağı Gökhan Seçkin, Binans Kurucu Ortağı Hakan Baş, Core Strateji Kurucusu İhsan Elgin, Dether.io Kurucu Ortağı Mehdi Amari, Türkiye İş Bankası Dijital Bankacılık Müdürü Mehmet Fahri Can, Akıllı BES Kurucusu Onur Yurtsever, Paym.es Kurucu Ortağı Sabrican Zaim, BKM Genel Müdür Yardımcısı Serkan Yazıcıoğlu, NAGA ICO Danışmanı Yagub Rahimov ve HangiKredi.com CEO’su Yılmaz Sonışık. 

Webrazzi Fintech 2017’nin sponsorları arasında Microsoft, Türkiye İş Bankası, Crenvo İK, BKM express, ininal, Bloomberg Businessweek, Fintechtime, Harvard Business Review, Platin gibi kuruluşlar yer alıyor. Netpoint Digital ise dijital PR ve SEO konusundaki uzmanlıklarıyla Webrazzi Fintech 2017’nin destekçileri arasında yer alıyor. 

Webrazzi Fintech 2017 hakkında detaylı bilgilere sahip olmak ve etkinliğine katılmak için hemen Webrazzi web sitesini ziyaret edin.

Ucakbileti.com ve Eventegg stratejik işbirliğine gidiyor

Online etkinlik asistanı Eventegg ve uçak bileti arama motoru Ucakbileti.com, teknolojik altyapı geliştirme, yazılım mimarisi ve veri tabanı teknolojilerinde stratejik işbirliğine başladıklarını duyurdular. 

İki şirketin yöneticileri, bu işbirliğinden beklentilerinin yüksek olduğunu dile getirirken, sağlanacak karşılıklı faydanın, hem Eventegg’in hem de Ucakbileti.com’un şirket profillerini güçlendireceğine olan inançlarını belirttiler.

Eventegg ve Ucakbileti.com’un attıkları, çeşitli konularda stratejik ve teknolojik işbirliğine dayanan bu adımın, iki şirketin AR-GE çalışmalarını artırması hedefleniyor.

Eventegg Hakkında
Akademik çevreleri ve iş dünyasını yakından ilgilendiren ve dünyanın dört bir yanında gerçekleşen kongre, konferans, seminer, sempozyum ve fuarları, kullanıcı dostu ara yüzüyle, detaylı arama seçeneği sunarak bulmalarını sağlayan Eventegg, en güvenilir otel rezervasyon siteleriyle işbirliği yapıyor. Böylece katılımcı konaklama tercihini geniş bir yelpazeden seçerken, güvenlik sorunlarıyla karşılaşmadan seyahatini planlayabiliyor.

Ucakbileti.com Hakkında
Ucakbileti.com, 1200 farklı havayolu ile olan anlaşması sayesinde kullanıcılara iç ve dış hatlarda 10.000 destinasyonda uçak bileti hizmeti sunarken, 10 uçuş tipi filtreleme özelliği sayesinde uçuş tercihi seçeneklerini kullanıcının isteğine göre işliyor. Ucakbileti.com’un sunduğu bir diğer ayrıcalık ise iki adımda uçak bileti satın alma imkanı ve satın alım esnasında kullanılan 3D secure sistemi sayesinde kart bilgilerinin güvenliğinin maksimumda tutulması. Bunun yanı sıra Ucakbileti.com, kullanıcılara kredi kartına taksitle bilet alma imkânı da sunuyor.