Ramazan destekleriniz umut ve mutluluğa dönüşsün

Bedensel Engellilerle Dayanışma Derneği muhtaçlara ve engelli kardeşlerimize kumpanya gıda yardımı, ayni yardım, eğitim, tekerlekli sandalye yardım faaliyetlerini sürdürmektedir.

Ramazan; muhtaçlarla, kimsesizlerle beraber olmak, onların halinden anlamak yüzlerini güldürüp, kırık kalpleri onarmak ve onlara destek olabilmektir. Bu gerçekle yola çıkan Bedensel Engellilerle Dayanışma Derneği muhtaçlara ve engelli kardeşlerimize kumpanya gıda yardımı, ayni yardım, eğitim, tekerlekli sandalye yardım faaliyetlerini sürdürmektedir. 

BEDD ailesi olarak 26 yıldır, bizlere bu onuru yaşatan, on binlerce hayata beraber dokunduğumuz, yaşamları kurtardığımız siz değerli gönül dostlarımıza en içten teşekkürlerimizi bir borç biliriz. Ramazan ayının manevi huzurunu ve baharın coşkusunu hep beraber paylaşmak, daha fazla ihtiyaç sahibi engelli kardeşimize dokunmak, onları dört duvar arasından çıkararak birer kelebek gibi özgürleştirmek ve gönül birliğimizle topluma kazandırmak için siz de Ramazan’da desteklerinizi umut ve mutluğa dönüştürebilirsiniz. 

Gıda Yardımını Nasıl yapıyoruz?

Derneğimiz kurulduğu günden bugüne kadar yılın her ayında da yapmaya çalıştığı gıda yardımı Ramazan Ayında daha da yoğunlaşmaktadır. Ramazan’da Gıda Yardım Paketlerini hazırlayarak ekonomik koşulların zorladığı ihtiyaç sahibi ailelere ve engelli üyelerimize dağıtımını yapmaktayız. Sizlerin uygun gördüğü, kumpanya içinde sizin belirlediğiniz ürünlerin yer aldığı küçük boy ve büyük boy gıda yardım paketleri oluşturarak arzu ettiğiniz tarihlerde toplu dağıtım şeklinde BEDD Genel Merkezinde veya kişilerin adreslerine ulaştırmaktayız. Üyelerimize Ramazan ayında da iftar yemekleri vermekteyiz. 

Mübarek Ramazan ayının ülkemize huzur, birlik, beraberlik ve bereket, dünyamıza da barış getirmesini dileriz.

Bedensel Engellilerle Dayanışma Derneği 7 yıldır Haydar Fırat Çetintaş’ın tedavisine destek oluyor

Haydar Fırat Çetintaş dört yaşındayken karın şişliği ve nefes darlığı rahatsızlığı sebebiyle kontrole gittiği hastanede yapılan tetkikler sonucunda ‘Kistik Fibrozis’ hastası olduğunu öğreniyor. Şuan 26 yaşında olan Çetintaş, 16 gündür yüksek ateş, solunum yetmezliği, nefes darlığı ve oksijen düşüklüğü nedenleriyle Hacettepe Üniversitesi Hastanesi’nde tedavi görüyor.. Kistik Fibrozis (KF) kalıtsal (ailevi geçiş gösteren) bir hastalıktır. Doğumdan itibaren pek çok organın salgı bezlerini etkileyerek fonksiyon bozukluklarına yol açamaktadır. Hastalıktan sıklıkla akciğerler, pankreas, karaciğer, bağırsaklar, sinüsler ve üreme organları etkilenir. 

Haydar Fırat Çetintaş rahatsızlığından dolayı yıllardır okula gitmede ve sosyal faaliyetlerini devam ettirmede zorluk yaşıyor, okulunu dışardan bitirmeye çalışıyor. Haydar Fırat, maddi yetersizliklerinden dolayı tedavi olabileceği kanalları zorlamaya karar veriyor ve tüm yardım alabileceğini düşündüğü kurumlara yazılar yazıyor, bir yardım elinin uzanmasını bekliyor. Çetintaş’ın çağrılarına Bedensel Engellilerle Dayanışma Derneği cevap veriyor, Haydar Fırat’ın 7 yıldır ve halen devam eden tedavi sürecinde kurumumuz aileyi yalnız bırakmıyor. Bedensel Engellilerle Dayanışma Derneği, tüm ilaçları, hastane masrafları ve kullanması gereken medikal cihazlar olmak üzere senelerce desteğini sürdürüp ailenin yanında olamaya devam ediyor. Anne Meryem Çetintaş, oğlunun rahatsızlığını öğrenince evladının iyileşebilmesi için elinden gelen tüm çabayı gösterdiklerini fakat tedavi için gereken hastane masrafları, ilaç, kullanması gereken cihazlar için maddi durumlarının yetersiz olduğunu, tedavi masraflarını karşılamakta oldukça güçlük çektiklerini ifade ediyor. Çetintaş: “Derneğin desteğiyle dünyalar bizim oldu. Ben bir anneyim bu zorlu yolda bize ‘Hızır’ gibi yetişen kurumunuza yürekten çok teşekkür ederim. Tek istediğim bu dünyada oğlumun iyileşmesidir” diyerek sevincini dile getiriyor. 

Haydar Fırat, 16 gündür Hacettepe Üniversitesi Hastanesi’nde yatıyor. Bedensel Engellilerle Dayanışma Derneği olarak, sağlığına tamamen kavuşacağı günlerin hayalini kurduğumuzu, dualarımızın ve desteğimizin her zaman onunla olacağını belirtiriz. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

BEDD, Yöntem Kozmetik (Viaport Cosmo Home) Sosyal Sorumluluk Projesi

Yöntem Kozmetik Viaport Cosmo Home ve Kurumsal Sosyal Sorumluluk Projeleri kapsamında Bedensel Engellilerle Dayanışma Derneğine destek oluyor.

Yöntem Kozmetik AŞ. Hazırladığı sosyal sorumluluk projesi ile Viaport Cosmo Home mağazasından satılan her Pantene (P&G) şampuanın gelirinden, bedensel engellilerle dayanışma derneğine 1TL bağışta bulunuldu. Sosyal sorumluluk projesi kapsamında elde edilen bağış ile Bedensel Engellilerle Dayanışma Derneğine 2 adet akülü tekerlekli sandalye bağışlandı. 

Viaport Cosmo Home mağazasında gerçekleştirilen teslim töreninde Yöntem Kozmetik AŞ. Satış Yöneticisi Sn. Onur Vurgun,Yöntem Kozmetik AŞ. Satış Direktörü Sn. Mehmet Sümer, Cosmo Home Satın alma Müdürü Sn. Ulaş Turun ve BEDD Genel Başkanı Sn. Kemal Demirel hazır bulundu. 

Viaport Cosmo Home mağazasında gerçekleştirilen teslim töreninde Bedensel Engelliler Dayanışma Derneği Genel Başkanı Sn. Kemal Demirel kısa bir konuşma yaparak; “Engelli dostlarımızın hayatlarında bir fark yaratmak için yıllardır gece gündüz demeden çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Değerli gönül dostlarımızın yaptığı bağışlar neticesinde engellilerin yaşamını kolaylaştırmak öncelikli amacımız olmuştur. Derneğimizin çeşitli organizasyonları ile engelli kardeşlerimizi sosyal yaşama adaptasyonları için çabamızı sürdürmekteyiz.’’ 

Hazırlanan sosyal sorumluluk projesi ile tüm destekçilere ve gönül dostlarına teşekkür ederek, bağışlanan akülü tekerlekli sandalyeleri ihtiyaç sahibi Bedensel Engellilerle Dayanışma Derneği üyelerine teslim etti. Bağışlanan sandalyeler ile engelli insanlara verilen destekten dolayı tüm Yöntem Kozmetik AŞ. ve Cosmo Home ailesine, teşekkürlerini sundu.