ABD göçmen vizesi Green Card nedir?

ABD vatandaşı olmayan kişilerle, bu kişilerin eş ve 21 yaşın altındaki bekar çocuklarına; Amerika Birleşik Devletleri’nde hayat boyu oturma ve çalışma izni veren resmi belge Green Card olarak adlandırılmaktadır.

Birçok kişinin Amerika’da yaşam hayallerini süsleyen ABD göçmen vizesi Green Card, başlangıçta Amerika’ya giriş vizesidir. Ülkeye girdikten sonra esas Green Card’ı alan kişiler, bu kart sayesinde ABD’de göçmen statüsünde yaşama hakkına sahip olmaktadır. Green Card ile Amerika’da yaşayan bir kişinin neredeyse bir Amerikan vatandaşına denk hak ve yükümlülükleri olmaktadır. Kişi belli bir süre ABD’de yaşadıktan sonra vatandaşlık başvurusu da yapabilmektedir. 

Green Card almak zorlu, karmaşık bir süreçtir ve bunun birçok yolu vardır. Başvuru sürecinde form, bilgi, evraklar ve bazen 1’den fazla mülakat talep edilmektedir. Greencard başvurusu aşamasında istemeden de yapılabilen hatalar, süreci yavaşlatabilmekte ve kimi zaman da başvurular tamamen iptal edilebilmektedir. Bu nedenle aksaklıkların önüne geçmek adına profesyonel bir danışmanlık almak başvuru işlerini hızlandıracaktır. 

Amerikan göçmen vizesi nasıl alınır?
Amerikan göçmen vizesi almak için yaptığınız araştırmalar sonucunda kafa karışıklığı yaşadıysanız; Amerikauzmani.com sayesinde vize sürecinizi kolaylaştırabilirsiniz. Randevudan son aşamaya kadar danışmanlığınızı yapan Amerikauzmani.com, ABD turist vizesi, göçmenlik (greencard) ve vatandaşlık konularında geniş hizmet sunmakta, tecrübesi ve pratikliği ile işinizi kolaylaştırmaktadır. Ankara merkezli bir kuruluş olan Amerika Uzmanı, tüm Türkiye’ye ve mevcut ABD vize kanunları çerçevesinde İran’a da hizmet vermektedir. 

Amerikauzmani.com; üniversite öğrenimini Bilkent Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde tamamlayan ve aynı bölümde yüksek lisans derecesini alan Gökçe Taşkıran tarafından kurulmuştur. İlk iş deneyimi Turkish Daily News gazetesinde muhabirlik olan Taşkıran, daha sonra Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü’nde Dış İlişkiler dairesinde devam etmiştir. Taşkıran’ın Amerikauzmani.com’u hayata geçirmesine olanak sağlayan asıl iş tecrübesi ise 15 yılını geçirdiği, takım lideri konumuna yükseldiği ve her tür ABD vizesi konusunda geniş bilgi birikimi edindiği ABD Büyükelçiliği Konsolosluk Bölümü olmuştur. 

Amerikauzmani.com’dan alacağınız profesyonel danışmanlık hizmetinin özellikleri: 
– 15 yıllık ABD Büyükelçiliğinde takım liderliği seviyesinde çalışma tecrübesi, 
– Amerika Uzmanı, her müşterisi için titiz ve özenli başvuruda bulunuyor; sonrasında yakından takip ediyor, 
-Sonuç odaklı bir vize süreci yaşatma hedefiyle, her ne kadar son karar mülakatta Konsolos tarafından verilse de vize işlemlerini doğru ve eksiksiz başvuru ışığında olumlu bir neticeye ulaştırmayı hedefliyor, 
– Tüm Türkiye’de telefonla, mesajla veya e-mail ile Amerika Uzmanından bilgi alınabiliyor, 
– New York merkezli Amerikalı hukuk bürosu iş ortağı sayesinde özellikle göçmenlik konusunda size sunulabilecek en kapsamlı ve kaliteli hizmeti taahhüt ediyor. 

Amerikauzmani.com; vize başvurunuz süresince size doğru şekilde yönlendirerek Amerika vizesi almanız için hızlı ve sonuç odaklı danışmanlık hizmetleri sunmaktadır.