MAPFRE Sigorta’dan Siyah İncilere Avustralya ve Yeni Zelanda seyahati

MAPFRE Sigorta, Okyanus Kulübü bünyesinde Siyah İnci kategorisinde yer alan acentelerine Avustralya ve Yeni Zelanda seyahati armağan etti.

MAPFRE Sigorta Genel Müdürü Alfredo Munoz, Satış Kanalları ve Pazarlamadan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı İlker Sırtıkırmızı ve Bölgelerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ergun Ulusoy da katılımıyla gerçekleşen seyahate, ‘Siyah İnci’ olmayı başaran 13 acentenin yöneticisi katıldı. 

MAPFRE Sigorta, 2016 yılında hayata geçirdiği Okyanus Kulübü bünyesinde bulunan “Siyah İnci”lerini Avustralya ve Yeni Zelanda seyahatiyle ödüllendirdi. 6-16 Nisan tarihleri arasında gerçekleşen geziye, Siyah İnci kategorisinde yer alan 13 acentenin yöneticisinin yanı sıra MAPFRE Sigorta Genel Müdürü Alfredo Munoz, Satış Kanalları ve Pazarlamadan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı İlker Sırtıkırmızı ve Bölgelerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ergun Ulusoy da katıldı. 

MAPFRE’nin Siyah İncileri Sidney’den başlayıp Singapur ile biten 10 günlük seyahatlerinde Mrs. Macquaire’s Chair, Woolloomooloo Avustralya Deniz Üssü, Bondi Beach, Eden Yanardağı, Sri Marriamman Hindu Tapınağı’nın yanı sıra Tazmanya Canavarı, wombad, koala ve kanguru gibi hayvanların bulunduğu Featherdale Doğal Yaşam Parkı, bir Aborjin efsanesi olan Üç Kız Kardeş Kayalıkları, Anzak Anıtı ve Phillip Adası Penguen Rezervi gibi birçok yeri görme ve farklı aktivitelere katılma fırsatı yakaladı. 

MAPFRE Sigorta, Okyanus Kulübü ile acentelerini portföy yapıları özelinde yönetme hedefiyle belirli kriterlere göre segmente ederek onlara özel pazarlama faaliyetleri yürütüyor ve kampanyalar oluşturuyor. Siyah, Mavi ve Beyaz İnci olmak üzere üç kategoriden oluşan Okyanus Kulübü’nde her acenteye kendi kategorisine göre sürpriz ve ayrıcalıklar sunuluyor.

MAPFRE sigorta seyahatlerinizi güvence altına alıyor

MAPFRE Sigorta, sunduğu seyahat sigortalarıyla tatilcilere dünyanın her köşesinde güvence sağlıyor. Geniş teminat kapsamıyla dikkat çeken MAPFRE seyahat sigortaları, asistans hizmetleri, bagaj kaybı gibi ek teminatlar da içeriyor.

Türk sigorta sektörünün lider şirketlerinden MAPFRE Sigorta, sunduğu farklı ihtiyaçlara yanıt veren seyahat sigortalarıyla hem yurt içi hem yurtdışına seyahatlerde güvence sağlıyor. Dünyanın her köşesinde kendinizi güvende hissetmenizi sağlayan MAPFRE Sigorta, geniş teminat kapsamıyla dikkat çekiyor. 

Tüm dünya ülkelerinde geçerli olan ürünlerden Keyif Yurt Dışı Seyahat Sağlık Sigortası ve Vize Yurt Dışı Seyahat Sağlık Sigortası, ani hastalık ya da kaza sonucunda oluşabilecek acil tıbbi harcamalarının poliçe limitleri dahilinde %100’ünü karşılıyor. Yaralanma veya acil hastalık nedeniyle sigortalının nakli, taburcu olduktan sonra daimi ikametgaha nakil ve vefat eden sigortalının naklini de her iki sigorta paketinde ana teminat olarak sunuyor. Ayrıca asistans hizmetleri bagajın zarar görmesi, çalınması, kaybolması ya da gecikmesi durumunda oluşan zararları kapsayan Keyif Yurt Dışı Seyahat Sigortası’nın yurtdışında yatışın gerçekleşmesi halinde refakatçinin ulaşım ve konaklama giderleri ve terör teminatı da bulunuyor. 

Yurt İçi Seyahat Sağlık Sigortası, Türkiye’de seyahat ederken ani hastalık veya kaza sonucu ortaya çıkan acil tıbbi müdahale gerektiren masrafları yüzde 100’e kadar teminat altına alıyor. Yaralanma veya ani hastalık nedeniyle sigortalının nakli, taburcu olduktan sonra daimi ikametgaha nakil ve vefat eden sigortalının naklini de ana teminat olarak sunuyor. Ayrıca bu sigorta asistans hizmetleri, seyahat esnasında meydana gelebilecek bagaj kaybı, bagajın zarar görmesi, yurtdışında yatışın gerçekleşmesi halinde refakatçinin ulaşım ve konaklama giderleri gibi birçok ek teminatı da kapsıyor. 

Yurt Dışı Eğitim Sağlık Sigortası uzun veya kısa dönemli alternatifli paketlerle öğrencilerin yurtdışı eğitim süresi içindeki acil hastalık ve kaza sonucu ortaya çıkabilecek sağlık risklerini güvence altına alıyor.

Artık MAPFRE Go var

Mapfre Go ile tüm sigorta işlemlerinizi hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Dünya çapında güvenilir bir sigorta şirketi olma hedefiyle çıktığımız yolda yıllardır aynı çizgide ilerliyoruz. Bu ilerlemede siz değerli müşterilerimizin katkılarını da unutmuyor ve her zaman yanınızda olmak için gece gündüz durmadan çalışıyoruz. Sizin de yanımızda olarak Türkiye’de kalıcı olmamızı sağladığınız için herkese teşekkürler. Yanınızda olmaya ve hayatınızı kolaylaştırmaya sigorta alanında yaptığımız yenilikler ile devam ediyor ve karmaşık sigorta işlemlerinizi çok daha kolay bir hale getirmek için geliştirdiğimiz MAPFRE Go uygulamasını hizmetinize sunuyoruz. 

MAPFRE Go Herkesin Dilinden Anlar
Sigorta alanında yenilikler ile müşteri memnuniyetine önem veren fikirlerimizi, dijital çağın getirdiği kolaylıklar ile birleştirdik. Böylece ortaya online sigorta dünyasının yeni üyesiMAPFRE Go çıktı. Bireysel işlemler için son derece güvenli bir yapıya sahip olan Mapfre Go ile tüm sigorta işlemlerinizi hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. 

MAPFRE Go ile online sigorta işlemleri konusundaki tüm sorunlarınıza çözüm üretmeye devam ediyoruz. Üstelik kullanmak için Mapfre müşterisi olmanız gerekmiyor. Çünkü MAPFRE Go ile MAPFRE Sigorta’nın kapılarını herkese açıyoruz. Mapfre Go sistemini, bizi yakından tanımak isteyen, müşterimiz olan ya da olmayan herkesin hizmetine sunuyoruz. 

MAPFRE Go’ya sosyal medya hesabınızla bağlanın!
Online ortam deyince aklına sosyal medya gelen kullanıcıları da düşünmeden edemedik. Bu nedenle sigortanın ilk sosyal medya dostu online işlemlerini hizmetinize sunduk. Sosyal medyayı çok sevenleri, onsuz işlem yapamayanları elbette unutmadık. Sigorta sektöründe bir ilk olarak Facebook ile giriş yapıp ilerleyebileceğiniz online işlem sistemi geliştirdik. Böylece MAPFRE Go sayesinde online sigorta işlemlerinizi sosyal medya hesabınıza bağlı olarak yapma imkânına sahip olabilirsiniz. 

Online işlemler demişken! İnternete cep telefonları ile erişim sağlayan kullanıcılara da müjdemiz var. MAPFRE Go hizmetinin kullanım kolaylığı, işlerini telefonlarından halleden kullanıcılara da avantaj sağlıyor. Bizce kimse poliçesini görmek için mobil uygulama indirmek, güncellemek ve telefonunda sürekli yer açmak zorunda değil. Bu nedenle MAPFRE Go, ilk %100 mobil uyumlu sigorta online işlemleri olma özelliğine sahip. MAPFRE Go sayesinde ek uygulamalar indirmeden telefonunuzdan kolayca sigorta işlemlerinizi yapabilirsiniz. 

Siz de “sigorta işlemlerimi en kolay yoldan yaparım” diyorsanız MAPFRE Go dünyasına hoş geldiniz.

Koalay.com, Hermes Yaratıcılık Yarışması’nda 2 altın ödül kazandı

Araç sahiplerinin hiçbir ücret ödemeden sigorta poliçesi tekliflerini karşılaştırmalarını ve istedikleri araç sigortasını anında online olarak satınalmalarını sağlayan Koalay.com, yarattığı iş modeli ile “İşletmeden Tüketiciye” ve “Ürün” kategorilerinde 2 altın ödüle layık görüldü.

Online sigorta brokeri Koalay.com, saygın bir yarışma olan Hermes Yaratıcılık Ödülleri Yarışması’nda 2 Altın Ödül kazandı. Hermes ödülleri Koalay.com adına; uluslararası alanda marka farkındalığı, müşteriler ve iş ortakları tarafında kazanılan itibar açısından büyük önem taşıyor. 

Türkiye’de araç sahiplerinin sigorta yaptırırken farklı seçenekleri değerlendirerek en uygun sigorta poliçesi teklifini satın alabilmelerini sağlayan online sigorta brokeri Koalay.com, her yıl tasarım profesyonellerinin çalışmalarını konsept, içerik, tasarım ve teknoloji açısından değerlendiren Hermes Yaratıcılık Ödülleri Yarışması’nda 2 altın ödül kazandı. Bu yıl 195 kategoride 6 bin başvuru alan Hermes Creative Awards, Koalay’ı “İşletmeden Tüketiciye” ve “Ürün” kategorilerinde 2 altın ödüle layık gördü. 

Koalay’ın aldığı 2 altın ödül şu şekilde; 
1) İşletmeden Tüketiciye Kategorisi: Türkiye’de işleri en çok kolaylaştıran B2C sitesi. 
2) Ürün kategorisi: Türkiye’nin araç sigortası satın alınabilen ilk tüketici web sitesi. 

Koalay.com’un online sigorta brokerliği hizmetleri, Türkiye’de tüketicilerin araç sigortası yaptırırken farklı seçenekleri değerlendirerek en iyi sigorta poliçesi teklifini satın alabilecekleri konusunda bilinçlenmelerini sağlıyor. Türkiye’de bir ilk olan bu uygulama, araç sahiplerine en uygun araç sigortasını satın almaları konusunda fırsat sunuyor. Koalay.com web sitesinin Hermes ödüllerini almasında etkili olan iş modeli ve değerlendirme süreci şu şekilde gerçekleşti: 

– Koalay’ın online sigorta brokerliği hizmetleri 
–  Koalay’da kimler hizmet alıyor? (Eğitim düzeyi yüksek, teknolojiye meraklı, 30-50 yaş aralığında araç sahipleri.) 
–  Koalay’da hedef ne? (Ücret ödemeden, farklı sigorta şirketlerinden anında araç sigortası teklifi alabilme ve tercih edilen poliçeyi satın alma olanağı.) 
–  Koalay nerede hizmet veriyor? (Tüm Türkiye’de.) 
–  Neden Koalay? (Araç sigortası satın almak için en düşük maliyetli, en uygun ve en kullanışlı seçenek.) 
–  Koalay nasıl hizmet veriyor? (Websitesi ziyaretçileri 5 basit adımda Türkiye’nin en büyük sigorta şirketlerinin sunduğu fiyat seçeneklerinden birini seçerek sigorta poliçelerini anında satın alabiliyorlar. Teklif ve satın alma süreçleri, basit ve kısa formlar kullanılarak websitesi üzerinden satış elemanı baskısı veya kafa karıştıran detay bilgiler olmadan tamamlanabiliyor.) 

Koalay.com’da müşteriler araç sigortasını 3 dakikada satın alabiliyor. Koalay.com’un anlaşmalı olduğu sigorta şirketleriyle zamandan ve maliyetten tasarruf sağlayan sistem entegrasyonu bulunuyor. Koalay.com’un Hermes Yaratıcılık Ödülleri Yarışması’ndaki 2 altın ödül başarısında; marka web sitesinin yaratıcılığı, Cengiz adlı koala maskotunun marka vaadini çok etkili bir şekilde temsil ediyor olması, web sitede ilk yıl 1.700.000 olan toplam sigorta teklifi sayısının 2. yılda 2.005.680 gibi bir sayıya ulaşması ve Koalay’ın tüketici güveni oluşturması etkili oldu. 

Koalay.com, anlaşmalı olduğu sigorta şirketlerinin sunduğu kasko ve trafik sigortası tekliflerini, poliçe tutarlarını ve poliçe kapsamlarını çok kısa bir süre içerisinde tarayarak karşılaştırıyor. Siz de hemen Koalay.com’a girin 3 dakika gibi kısa bir sürede 5 kolay adımda poliçenizi anında satın alın.

Mapfre Sigorta TrafiX hizmeti ile trafik sigortası kapsamını genişletiyor

Tüm sigorta branşlarında hizmet kalitesini her zaman bir üst noktaya taşıyan Mapfre Sigorta, TrafiX hizmeti ile bu geleneğini trafik sigortası konusunda da sürdürmeye devam ediyor. 

Dünya çapında güvenilir bir sigorta şirketi olma vizyonuyla 1933 yılında, İspanya’da kurumsal yolculuğuna başlayan Mapfre, bugün İspanya’nın en büyük sigorta şirketi sayılıyor ve 40’ın üzerinde ülkede sigortacılık, finans, asistans ve reasürans hizmetleri sunuyor. Konut, eşya, seyahat, sağlık, araç gibi farklı alanlarda müşterilerinin can ve mal güvenliğini garanti altına alan Mapfre Sigorta, standart hizmetlere getirdiği yeniliklerle büyümeye devam ediyor. 

Zorunlu Trafik Sigortası
Trafiğe çıkan tüm araçlar için mecburi olan trafik sigortası, bu nedenle zorunlu trafik sigortası ismiyle de biliniyor ve herhangi bir kaza durumunda yalnızca karşı tarafın canına ve malına gelebilecek olan zararları kapsıyor. Genellikle kasko ile karıştırılan trafik sigortası, poliçe sahibini ve aracını güvence altına almıyor. Kazalardan kaynaklı onarım, ameliyat ve benzeri işlemler gerektiğinde bu gerçeği öğrenen sürücüler ise giderilmesi zor mağduriyetler yaşayabiliyor. Bu nedenlerden dolayı zorunlu trafik sigortasının yetersiz olduğunu düşünenler, trafik sigortasına ek olarak farklı türdeki sigorta alternatiflerini de değerlendirebilirler. 

TrafiX – Maksimum Trafik Sigortası
Zorunlu trafik sigortasından çok daha fazlasını bekleyenler için özel olarak geliştirilen TrafiX Maksimum Trafik Sigortası, Mapfre’nin yenilikçi ve öncü hizmetleri arasında yer alıyor. Standart trafik sigortasının poliçe kapsamında sunduğu tüm teminatlarla beraber birçok cazip seçeneği de içinde barındıran TrafiX Sigorta, talep üzerine diğer ek hizmetleri de kapsayabiliyor. Kaza sonucu meydana gelen zararların toplam tutarı teminatı aşsa dahi belirli limitler dahilinde bu zararları karşılamayı taahhüt eden TrafiX Maksimum Sigorta, ayrıca isteğe bağlı koltuk ferdi kaza sigortası, çekici, araç kurtarma, nakil gibi birbirinden farklı hizmeti tek bir sigorta üzerinden almanızı sağlayabiliyor. Ek olarak tüm bu hizmetlere uygun trafik sigortası fiyatları üzerinden ulaşmanıza imkan tanıyor. 

TrafiX dahil sigorta ile ilgili her konuda Mapfre Sigorta’ya danışabilir; online sigorta teklifi alabilir ya da trafik sigortası sorgulama, sigorta prim hesaplama gibi konularda her zaman destek talep edebilirsiniz.

Mapfre Türkiye’ye Madrid’de iki ödül birden

Türk sigorta sektörünün en güçlü şirketleri arasında yer alan Mapfre Sigorta, 12-14 Mart tarihleri arasında İspanya Madrid’de düzenlenen Stratejik Yansımalar Semineri’nde iki ödüle birden layık görüldü.

Mapfre Sigorta ilk ödülünü 2016 yılında gösterdiği performansla Mapfre ülkeleri arasında birinci olarak almaya hak kazandı. İkinci ödülünü ise “Gönüllüyüm” programını uygulayan en iyi ülke olarak aldı.Mapfre, Grubunun12-14 Mart tarihleri arasında Madrid’de düzenlediği Stratejik Yansımalar Semineri’nde Mapfre Türkiye, 2016 performansı ve “Gönüllüyüm” programı kapsamında iki ödüle birden layık görüldü. 

Mapfre Türkiye, 2016 performansıyla 9 ülke arasında birinci
Stratejik Yansımalar Semineri’nde, büyüklüklerine göre üç ayrı grupta yer alan Mapfre ülkeleri 2016 performanslarına göre değerlendirildi. 2016’da primlerde yüzde 20 büyüme sağlayan Mapfre Türkiye maliyet oranı, prim artışı, büyüme oranı, karlılık gibi kriterlerin dikkate alındığı ödüllendirmede, ikinci grup ülkeler arasında en iyi performansı göstererek ödüle layık görüldü. 

Mapfre Türkiye’ye gönülden ödül
2013 yılından bu yana örnek teşkil eden sosyal sorumluluk çalışmalarına imza atan Mapfre Türkiye Gönüllüleri, “Gönüllüyüm” programını en iyi uygulayan ülke seçilerek ödül almaya hak kazandı. Ödülü Mapfre Başkanı ve CEO’su Antonio Huertas ve Kurumsal İşler Genel Müdür Yardımcısı José Manuel Corral’ın elinden alan Mapfre Türkiye Genel Müdürü Alfredo Munoz yaptığı açıklamada; 

“Mapfre‘nin faaliyet gösterdiği 45 ülke arasında yer alan Mapfre Sigorta olarak hem performansımızla hem de Gönüllüyüm programımızla ödül almanın haklı gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz. 2016 yılında primlerimizde yüzde 20 büyüme sağlayarak gerek karlılık gerekse prim artışı ile performansımızı hedeflediğimiz doğrultuda, bir üst seviyeye çıkardık. Bulunduğumuz kategorideki diğer Mapfre ülkeleri arasında birinciliğe layık görülmemiz sorumluluklarımıza bir yenisini daha ekledi. Hedefimiz artık, bu başarının da üzerine çıkmak. Gönüllüyüm programımız ise sosyal sorumluluk odağımız açısından ayrı bir önem taşıyor., 2016 yılında ise kurum çalışanlarının %’53’ü en az bir Gönüllüyüm etkinliğine katıldı. Bu da 702 çalışanın 375’inin programa destek olduğunu ifade ediyor. Bu programa katılan, destek veren tüm Mapfre çalışanlarına gönülden teşekkür ediyorum” dedi.

Kullanıcıları neredeyse Mapfre Sigorta orada

Mapfre Sigorta’nın hızlı trafik sigortası teklifi verebilen, en yakın acenteleri görüntüleyen ve müşteri hizmetlerini arama kolaylığı sunan uygulaması Sigorta Bot, Facebook Messenger’da…

İspanya’nın en büyük sigorta grubu olan ve Türk sigorta sektörünün en güçlü şirketleri arasında yer alan Mapfre Sigorta, müşterilerini sevindirecek bir uygulamaya imza atıyor. Mapfre Sigorta’nın Sigorta Bot uygulaması bilgisayar ve cep telefonundan sonra şimdi de Facebook Messenger’da kullanıcılarıyla buluşuyor. Uygulama sayesinde Mapfre müşterileri, web sitesi dışında Facebook Messenger üzerinde faaliyet gösterecek Mapfre Sigorta Botuygulamasından da yararlanabilecek. Böylece müşteriler, yasal olarak yaptırılması gereken zorunlu trafik sigortası ürününe sahip olmak için sosyal medya keyfini bölmeden trafik teklifi alabilecek. 

Mapfre Sigorta’nın 27 Mart tarihi itibariyle hizmete sunduğu Mapfre Sigorta Bot uygulamasıyla, kullanıcılara en hızlı şekilde trafik sigortası teklifi verilebiliyor, en yakın acentelerin listesine ulaşılabiliyor ve müşteri hizmetlerine kolayca ulaşım sağlanabiliyor.

Mapfre Sigorta, mühendislik sigortalarında sektörde 1 numara

Ticari faaliyetlerine ilk olarak İspanya’da başlayan, gerçekleştirdiği çalışmalarıyla sigortacılık alanında bir dünya devi olma başarısını gösteren Mapfre Sigorta, İnşaat Tüm Riskler Sigortası alanındaki sektör birinciliğini Mühendislik Sigortaları kapsamına da taşıdı. Mapfre Sigorta, 2016 yılını Mühendislik Sigortaları branşında da, sektörde 1. sırada tamamladı. 

Türk inşaat sektörünün öncü firmalarının yanı sıra Türkiye’nin en önemli şirketlerinin de çözüm ortağı olan Mapfre Sigorta, Makine Kırılması ve Elektronik Cihaz Sigorta branşlarında büyük hacimli üretimlere sahip olan leasing firmalarıyla yaptığı yeni anlaşmalarla, yıllardır İnşaat Tüm Riskler sigortalarında elde ettiği sektör birinciliğini, Mühendislik Sigortaları branşına da taşıdı. Mapfre Sigorta, üretim gücünü attırarak 2016 yılı içerisinde leasing kanalıyla yaptığı toplam Mühendislik Sigortaları üretim hacmini 21 milyon 500 bin TL’ye ulaştırdı. Mapfre Sigorta, Makine Kırılması Sigortası branşında da sektörde kar eden tek şirket oldu. 

Mapfre Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Ercan Eryaşar yaptığı açıklamada, “Büyümek önemlidir, karlı büyümek daha da önemli prensibinden yola çıkarak sigorta altına alma yeteneklerimizi sıkı portföy takibi ile geliştirmeye devam ediyoruz. Her yıl istikrarlı bir şekilde koruduğumuz karlılığımız da, bunun en önemli göstergesi. En büyük hedefimiz ise önümüzdeki yıllarda da aynı başarıyı devam ettirerek sektörde Mapfre Sigorta ismini birinciliklerle taçlandırmak.”dedi. “Hiçbir başarı tesadüf değildir” diyen Eryaşar, başarılarının; kuruldukları günden bugüne bilgi birikimleri, tecrübeleri, değerleri ve emekleri ile Mapfre’ye hizmet veren tüm Mapfre ailesinin ortak başarısı olduğunu sözlerine ekledi.

Sigortacılık sektöründe güvenin adı Mapfre Sigorta

Kurumsal kimliğini ve profesyonel anlayışını güven unsuru üzerine inşa eden Mapfre Sigorta, reklam çalışmasında vurguladığı imajı, çalışmaları ile perçinliyor. Güven veren hizmetleriyle, herkesin bildiği bir dilden, her kesimden insana hitap ediyor.

On yılı bulan bir dönüşüm sürecinin sonunda sektörünün öncü kuruluşlarından biri haline gelen ve kimliğini yenileyen Mapfre Sigorta, benimsediği en önemli kurumsal kavram olarak güven unsurunu ön plana çıkarıyor. Hedef kitlesine hitap eden son reklam çalışmasını da güven kavramı merkezinde hazırlayan Mapfre, güven duygusunun tüm insanlar için ne denli önemli olduğu gerçeğini vurguluyor. Hangi dili konuşuyor olursa olsun, kalpteki güven duygusu aynı derecede önemli ve anlamlı. Ülkemizden, ABD ve İspanya’dan üç farklı kişinin hayatından kesitlerle temayı işleyen reklam filmi, kültürler farklı olsa da güven ihtiyacının temel değerini koruduğunu gözler önüne seriyor. Güven, herkes için ihtiyaçtır. Mapfre, bu ihtiyaca cevap verir. Being Çözüm imzası taşıyan, Bertan Başaran’ın yönetmenliğini üstlendiği reklam filmi, güven temasını çok başarılı şekilde ön plana çıkarıyor. 

Her Dilde Güven: Mapfre Sigorta
Alanında başarılarıyla adından söz ettiren Mapfre Sigorta, “Her dilde güven” sloganını tanıtım filminde kullandığı gibi, profesyonel faaliyetlerinde kendisine düstur ediniyor. Tüm hizmet ve ürünlerini, güven ilkesi etrafında biçimlendiriyor. Mapfre Sigorta’nın zengin ürünü çeşitliliği içerisinde, her ihtiyaç ve beklentiye hitap eden pek çok seçenek bulunuyor. Güvenli bir trafik deneyimi adına; trafik sigortası, trafik sigortası sorgulama, trafik sigortası hesaplama hizmetleri öne çıkıyor. Ayrıca; kasko değer, araç kasko değeri, kasko hesaplama ve kasko değer listesi hizmetleri ile sürücülerin araç güvenliğini destekliyor. Araç sigortası, araba sigortası, araç sigorta sorgulama ve araç sigortası teklif çalışmalarının yanı sıra Mapfre, zorunlu trafik sigortası uygulamalarını da üstleniyor. Mapfre Sigorta ile sigorta sorgulama uygulamasından yararlanan danışanlar, güvenli bir yaşamın tüm gereklerine kolayca ulaşıyor. Profesyonel sigortacılık anlayışını yansıtan sigorta şirketleri arasında özel bir yeri olan Mapfre Sigorta’nın gerek trafik sigortası fiyatları, gerekse kasko fiyatları, kullanıcı dostu nitelikleriyle daha güvenli bir yaşamı mümkün kılıyor. 

Mapfre Sigorta’nın hizmetlerinde ortaya koyduğu kalite ve gelişmişlik düzeyi; uzun yılların birikimi ile yenilikçi ve dünyayı iyi takip eden bir bakış açısını birleştiriyor. Mapfre’nin başarısı, evrensel bir güven arayışına en çağdaş cevabı veriyor. Farklı ülkelere, farklı renklere ve farklı kültürlere rağmen, her dilden pek çok birey, güven duygusunu aynı isimde buluyor.

Mapfre Genel Sigorta, Mapfre Sigorta olarak yenilendi

Sigortacılık sektörünün güçlü kuruluşu Mapfre Genel Sigorta, isim değişikliğine giderek kurumsal kimliğini yeniledi. Bundan böyle yoluna Mapfre Sigorta olarak devam edecek sigorta şirketi, yeni dönemde daha geniş bir kesime hitap etmeyi hedefliyor.

Türkiye sigortacılık sektöründe kendisine özel bir yer edinen Mapfre Genel Sigorta’nın temelleri, 1948 yılında kurulup 1975’te Çukurova Holding bünyesine katılan T. Genel Sigorta’ya dayanıyor. 2007 yılında Mapfre’nin %80 oranındaki hissesini satın almasıyla T. Genel Sigorta, faaliyetlerine bugüne değin Mapfre Genel Sigorta olarak devam etti. 2007’den bu yana geçen on yıllık süreçte, ülkemizin en güçlü kuruluşlarından biri olma yolunda dönüşümünü tamamladı. Mapfre’nin T. Genel Sigorta’yı satın aldığı 2007 yılında, sigortacılık sektöründe prim üretme başarısında 11. sırada yer alan Mapfre Genel Sigorta, 2016 yılının son çeyreğinde 4. sıraya yükseldi. Böylece sektörün öncü ve örnek alınan şirketleri arasındaki yerini aldı. 

Mapfre Genel Sigorta’nın Yeni Adı Mapfre Sigorta
Yoğun ve sistemli çalışmalarla geçen, büyük bir birikim ve deneyimi beraberinde getiren yapılanma sürecinin ardından Mapfre Genel Sigorta, kurumsal kimliğini revize ederek, adını Mapfre Sigorta olarak sadeleştirdi. Ulaştığı başarı düzeyini toplumda sağladığı güvene borçlu olan Mapfre Sigorta, çalışma prensibini, son reklam ve tanıtım filminde “Güven her dilde aynı” sloganı ile özetledi. Oldukça ilgi gören, başarılı reklam filminde, Mapfre Sigorta’nın yeni kurumsal kimliği tüm ruhu ile hedef kitlesine aktarıldı. 

Mapfre Sigorta, güven ilkesini önde tutarak sigortacılığın tüm branşlarında yenilikçi bir yaklaşımla dinamizmi artırıyor. Trafik sigortası alanında; kasko değer listesi hazırlama, kasko değer ve trafik sigortası sorgulama, araç sigortası, araç kasko değeri, araç sigorta sorgulama, trafik sigortası hesaplama hizmeti sunan firma, sektörde yarattığı ivme ile adından söz ettiriyor. Zorunlu trafik sigortası işlemlerinde de güvenilir isim olan Mapfre Sigorta, danışanlarına sigorta sorgulama hizmeti de veriyor. Araç sahipleri için huzur ve güvenli sürüş anlamına gelen, sigorta şirketleri için önemli bir başarı kriteri teşkil eden araba sigortası, Mapfre Sigorta’nın uzmanlık alanları arasında yer alıyor. Trafik sigortası fiyatları, kasko fiyatları, araç sigortası fiyatları, kasko hesaplama, araba sigorta sorgulama ve trafik sigortası teklif bedelleri hizmetleri de, Mapfre Sigorta müşterisinin yüzünü güldürüyor. Yenilenen heyecanı ile geleceğe güvenle bakan Mapfre Sigorta, herkesi gelecek için bir adım atmaya, hizmetlerinden yararlanmaya davet ediyor. Siz de geleceğinizi Mapfre tecrübesiyle tasarlayın, geleceğe güvenle bakın.